Objevujte

Unikátní galerie

pod kruháčem

Loading
Přidat do oblíbených

Umění přímo na ulici

Na přání občanů vznikla v unikátním podchodu pod kruhovým objezdem na Palackého ulici v Chomutově galerie pod širým nebem.

Tento kruhový objezd slouží jako významný uzel pěších tras vedoucích z autobusového nádraží do centra města. Podchod tvoří několik tubusů, jejichž zdi ožily uměním.

Zdi jednoho tubusu podchodu ozdobily kresby výrazných brutalistních staveb Chomutova – Experimenty, Městské lázně, vila Anděl, obchodní dům Prior a hotel Armabeton.

Dva tubusy podchodů pak ožívají uměním místních výtvarníků. Ať už se jedná například o výstavy uměleckých prací chomutovských dětí nebo i dospělých umělců. Například malířky paní Hoštové. Tématem šesti obrazů jsou zajímavá místa k návštěvě ve městě Chomutov a jeho okolí – Kamencové jezero, náměstí 1. máje a historické centrum Chomutova, Podkrušnohorský zoopark, Bezručovo údolí, Červený Hrádek, Městský park a Hasištejn. Pod obrazy jsou napsané pohádky autorky, které říkají, jak to možná kdysi na těchto místech bylo.

V roce 2021 se zde v rámci počinu Galerie Město prezentovaly práce umělkyně Dagmar Šubrtové a ekologa Tomáše Gremlici v rámci multižánrového festivalu Obnaženi.

Scroll to Top