Objevujte

Festival Obnaženi

performance, tanec, alternativní hudba

Loading
Přidat do oblíbených

Mezinárodní setkávání moderního umění

Chomutovský multižánrový festival Obnaženi prezentuje tvorbu českých i zahraničních umělců v oblasti tance, divadla, performance, výtvarného umění, hudby, literatury i filmu v rozličných formách. Odehrává se nejen v historickém centru města Chomutova, kde v několika dnech přináší rozmanité kulturní a umělecké zážitky alternativní, experimentální a interdisciplinární povahy.

Důležitým cílem festivalu je oživení kulturního dění v Chomutově a aktivní zapojení místních umělců v interakci s hosty festivalu a diváky.

Každý ročník má nosné téma, které propojuje všechny umělecké projevy zařazené na program festivalu v konkrétní ročník. Součástí programu jsou i hosté ze zahraničí – konkrétně ze Slovenska, Maďarska, Izraele, Holandska, Jižní Korey, Německa, USA, Kanady, Francie, Španělska, Portugalska, Švédska, Itálie, Brazílie či Bolívie.

Součástí festivalu jsou také workshopy a kreativní dílny, ve kterých mají diváci možnost se aktivně zapojit a příležitost vyzkoušet si tak různé kreativní či sebezkušenostní techniky.

Od roku 2003, kam se datuje první ročník chomutovského festivalu Obnaženi, se rozmanitá umělecká setkání odehrávala v prostorách kostela sv. Ignáce, v Galerii Lurago, v Galerii Špejchar, v kostele sv. Kateřiny, ve Sklepení pod muzeem, v bývalých městských lázních, v prostoru bývalého kina Praha, v Městském divadle, ve Sklepení Osudu, v Domě Labuť či v Café Rouge. Ve veřejném prostoru města to jsou především náměstí 1. máje a přilehlé uličky, Městský park, atrium Chomutovské knihovny nebo sídliště Březenecká.

Nasajte atmosféru

Foto: Miloš Štáfek

Scroll to Top