Na bývalém letním stadionu se v termínu 13. až 16. června uskutečnil festival hudby, filmu a sportu ČEZFEST. 13. června se promítal film Amélie z Montmartru, 14. června se uskutečnil koncert MIG 21 a Sebastian a sobota15. června patřila Sportovnímu dnu, kdy se na oranžových kolech Nadace ČEZ přispívalo na charitativní účely v oblasti sportu. Chomutovský hokejbalový klub Wolves Chomutov a Dům dětí a mládeže Domeček si přišly na celkem 101 523 korun. Jejich zástupci obdrželi dárkové šeky z rukou náměstka primátora Milana Märce a zástupce ČEZ Milana Záhorky.

Ve středu 12. června se v prostorách sklepení kostela svaté Kateřiny na náměstí 1. máje uskutečnil již 20. ročník udílení cen Jiřího Popela z Lobkovic. Tři významné osobnosti obdržely z rukou náměstků primátora Milana Märce a Milana Petriláka ocenění za svůj přínos pro veřejný život ve městě či šíření dobrého jména Chomutova. Cenu tak převzala fyzioterapeutka Květuše Kubrichtová, hudební skladatel Jiří Bulis, in memoriam, kdy cenu převzaly jeho dcery Tereza Bulis a Lucie Dlabolová a olympijská plavkyně Simona Rushton (rozená Baumrtová), za kterou ocenění převzal její otec Tomáš Baumrt.

Chomutované měli výjimečnou šanci setkat se s hokejistou Davidem KÄMPFEM, vítězem Mistrovství světa v hokeji 2024. V pondělí 3. června v 15.00-17.30 hodin v Dřeváku na Kamencové jezeře čekala na návštěvníky ukázka medaile, autogramiáda i charitativní aukce.

Ve středu 29. května se v Chomutově uskutečnilo slavnostní setkání zástupců českých, polských a slovenských zoologických zahrad, které bylo pořádané Zooparkem Chomutov. Při této příležitosti byli zástupci přivítání náměstkem primátora Milanem Petrilákem v prostorách starobylé radnice, kde se také zapsali do pamětní knihy města.

25.-26. května se v Městském parku konaly tradiční Chomutovské slavnosti. Zlatým hřebem byla velkolepá rekonstrukce historické bitvy švédských vojsk z roku 1639. Děti ocenily vlastní ponožkovou bitvu, všichni návštěvníci ohňovou show, kejklíře, sokolníka, hudební vystoupení, bohatý stánkový prodej a mnoho dalšího.

Ve středu 8. května si v Chomutově připomněli 79. výročí konce druhé světové války. Pietní akt se konal u památníku Obětem války v městském parku a na hřbitově, kde se ho účastnili členové vedení města v čele s primátorem Markem Hrabáčem. Spolu s dalšími hosty položili květiny a vzdali hold padlým. V 11 hodin pak na hornoveském hřbitově byla odhalena pamětní tabule Pochodu smrti.

V sobotu 27. dubna se parkoviště u severočeských dolů opět otevřelo veteránům při 28. ročníku Srazu historických vozidel, kteří následně vyrazili na svou spanilou jízdu po okolí.

Jedinečnou podívanou na obdivuhodné sportovní výkony bylo Mistrovství ČR v OCR, které se uskutečnilo v areálu Domovinka a Bezručově údolí ve dnech 26.-28. dubna. OCR nebo-li překážkový sport se popisuje jako drsně hravé běhy, kde se kombinuje běh rozličným terénem s překonáváním překážek.

V pátek 26. dubna prošel městem tradiční průvod studentů hornictví hledající svého nadlišáka za zpěvu hornických písní. Na staré radnici byl uvítán primátorem města, který průvodu předal symbolický klíč od města a spolu s horníky položil květiny k soše sv. Prokopa, patrona horníků.

Oslava Dne učitelů v kostele sv. Kateřiny předáním cen Jana Amose Komenského pro nejlepší pedagogy chomutovských mateřských, základních a středních škol.

Tradiční reprezentační ples statutárního města Chomutova, který se konal v městském divadle. K tanci hrál Moondance orchestra se zpěvačkou Dashou, taneční předtančení zajistila TŠ Stardance a Richard Krajčo se svou taneční partnerkou Dominikou Roškovou. Ten následně vystoupil i na pódiu za doprovodu člena kapely Kryštof Nikolaose Grigoriadise.

Vzpomínkové setkání s položením květin u sochy T. G. Masaryka na stejnojmenném náměstí v Chomutově při příležitosti 174. výročí narození prvního prezidenta Československé republiky.

V reprezentativních prostorách obřadní síně na staré radnici se uskutečnilo setkání nejúspěšnějších juniorských plavců TJ Slávie Chomutov a jejich trenérů s náměstky primátora Mgr. Milanem Märcem a JUDr. Milanem Petrilákem, které bylo doprovozeno zápisem do pamětní knihy statutárního města Chomutova.

Adventní čas s vánočním trhem, ledovou arénou a kulturním programem .

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a výzdoby na náměstí 1. máje s ohňostrojem. Vystoupili Valdštejnovi trubači a pěvecký sbor Comodo.

1. adventní koncert v kostele sv. Ignáce. Vystoupil smíšený pěvecký sbor Hlahol a Komorní orchestr města Chomutova. První svíčku, která nese jméno "naděje" na adventním svícnu zapálila zastupitelka Valentína Klimešová.

Taneční gala trochu jinak s Janem Onderem a Janem Tománkem. Vystoupily hvězdy soutěže StarDance... když hvězdy tančí Martina Viktorie Kopecká a Marek Dědík, Natálie Otáhalová, Klub společenského tance Chomutov, TK Stardance a Taneční klub Beethoven.

Pietní akt k připomenutí si 34. výročí sametové revoluce a Mezinárodního dne studentstva v chomutovském městském parku za přítomnosti představitelů města, studentů středních škol a i široké veřejnosti.

Slavnostní udílení chomutovským dárcům krve, které se uskutečnilo v kostele sv. Ignáce za přítomnosti náměstka primátora Mgr. Milana Märce.

V sobotu 11. listopadu se u památníku padlých na Lipské ulici uskutečnil pietní akt s položením květin k uctění válečných veteránů. Aktu se zúčastnili představitelé města, Armády ČR a vojenských spolků, ale také žáci a studenti chomutovských škol.

U příležitosti 105. výroční vzniku samostatného československého státu a 102. výročí založení Československé obce legionářské se v Chomutově 28. října uskutečnil vzpomínkový pietní akt u pomníku T. G. Masaryka ve Školní ulici.

V prostorách kostela svaté Kateřiny se sešli nově začínající a končící pedagogové z chomutovských škol, aby si převzali svá ocenění za vykonávání jejich velmi důležité profese. Slavnostně je uvítal a předal ocenění druhý náměstek primátora Milan Märc.

Slavnostní udílení Zlatých křížů Českého červeného kříže za 80 a 120 bezplatných odběrů krve chomutovským dárcům krve, které se uskutečnilo v kostele sv. Ignáce za přítomnosti náměstka primátora Mgr. Milana Märce, ředitelky OS ČČK Jany Píšové a Pavlíny Choreňové z odběrového místa Krajské zdravotní Nemocnice v Chomutově.

Současní autoři, netradiční místa a známé osobnosti: to je tvář série veřejných čtení – Noc literatury. V Chomutově se při letošním ročníku četlo v kostele sv. Ignáce, bývalých městských lázních, prostorách muzea, v galeriích Špejchar a Zlatý klenot a ve Sklepení osudu. Předčítali spisovatelé Štěpán Jabůrek a Lice Melicharová, náměstek primátora Milan Märc, ředitelka muzea Markéta Prontekerová a knihovnice Monika Zwettlerová a Věra Pokorná.

Vernisáž výstavy výtvarné soutěže Město Chomutov, součást mozaiky Evropy 2050 které se zúčastnili žáci chomutovských škol. Žáci převzali ocenění z rukou Pavla Štorkána, předsedy pořadatele soutěže WorldArt a náměstka primátora Milana Märce.

Zahájení školního roku a slavnostní vítání prvňáčků na ZŠ Hornická.

Festival sportu na Kamencovém jezeře byl přehlídkou více jak 30 různých sportovních klubů a oddílů v Chomutově a návštěvníci z řad dětí a mládeže si tak mohli vybrat pro ně ten nejvhodnější sport.

7. ročník oblíbeného běžeckého závodu, který účastníky provedl nejkrásnějšími místy Chomutova - historickým centrem, okolím Kamencového jezera, Zooparkem Chomutov i Bezručovo údolím.

V prostorách sklepení kostela sv. Kateřiny byly uděleny ceny Jiřího Popela z Lobkovic. Dvěma laureátům, kterými byli výtvarník Milan Pecák a JUDr. Václav Zahálka, in memoriam, ceny předával primátor města Marek Hrabáč spolu se svými náměstky Davidem Dindou a Milanem Märcem.

Zcela nové dopravní hřiště u Domovinky je již přístupné veřejnosti. Při slavnostním otevření pomohli náměstkovi primátora Milanovi Märcovi přestřihnout pásku děti. Ty se pak mohly rozjet na kolech po hřišti, shlédnout hudební představení Hnedle Vedle nebo si prohlédnout techniku policistů a hasičů.

Při tradičních Chomutovských slavnostech letos ožil golem! Přítomen byl i sám císař Rudolf II. Návštěvníci si v městském parku a jeho okolí užili rytířské turnaje, fotbal mnichů, ponožkovou bitvu či hledání alchymistů.

V Chomutově si připomněli 78. výročí konce druhé světové války. Pietní akt se konal u památníku Obětem války v městském parku a na hřbitově, kde se ho účastnili členové vedení města v čele s primátorem Markem Hrabáčem. Spolu s dalšími hosty položili květiny a vzdali hold padlým.

Tradiční reprezentační ples statutárního města Chomutova, který se koná v městském divadle. K tanci hrál Big Band Bonit, taneční předtančení zajistila Taneční škola Vavruška. Hosty byli Monika Absolonová a Ondřej Ruml.

Vzpomínkové setkání s položením květin u sochy T. G. Masaryka na stejnojmenném náměstí v Chomutově při příležitosti 173. výročí narození prvního prezidenta Československé republiky.

Chomutovské slavnosti se v roce 2022 nesly v duchu oslav 770 let od první písemné zmínky. Historickým programem v městském parku provázel herec Václav Vydra.

Zdobení velikonoční břízy na náměstí 1. máje dětmi z mateřské školy.

Taneční exhibice pod taktovkou Jana Ondera a Jana Tománka. Návštěvníci mohli vidět tančit několikanásobné mistry České republiky Jonáše Tománka a Šárku Kosmákovou, loňské mistry republiky do 21 let Jana Metlického s Elou Kasalovou, druhý pár z mistrovství Evropy Davida Odstrčila a Taru Bohak nebo Tomáše Gála se Sabinou Karáskovou, kteří patří k nejužší světové taneční špičce v latinskoamerických tancích. V rámci doprovodného programu se představili tanečníci chomutovských škol Beethoven D.C. a Stardance nebo výherkyně třetí řady soutěže StarDance Dana Batulková.

Nositelka tradice paličkované krajky Věra Vlčková a kapelník Hornického dechového orchestru Josef Zástava obdrželi Cenu Jiřího Popela z Lobkovic. Slavnostní předání proběhlo 17. června 2021 ve sklepení kostela sv. Kateřiny. Byla též představena a pokřtěna kniha mapující historii tohoto ocenění "15 let Ceny Jiřího Popela z Lobkovic".

Adventní trhy na náměstí 1. máje s Ježíškovou poštou, živým Betlémem a bobovacím kopcem.

Pietní akt s položením květin u pomníku Obětem válek a totalit v městském parku.

Tradiční ocenění dárců krve v kostele sv. Ignáce, které pro své občany pořádá město Chomutov ve spolupráci s Českým červeným křížem.

Slavnostní předání ceny JPL v prostorách sklepení kostela sv. Kateřiny, kdy za účasti vedení města a zástupců jednotlivých zastupitelských klubů cenu obdrželi městský architekt Ing. Arch. Jaroslav Pachner a zakladatelka a ředitelka taneční školy Stardance Chomutov Milada Zelenková.

Městská policie v Chomutově získala defibrilátor. Předání proběhlo jak na radnici v kanceláři primátora, tak i přímo se strážníky, kteří jsou u takových případů mnohdy jako první.

Plavkyně TJ Slávie Chomutov Simona Kubová převzala z rukou chomutovského primátora Marka Hrabáče putovní pohár pro nejlepšího sportovce prosince v Ústeckém kraji.

Scroll to Top