Na kole

ke krušnohorské katedrále

kolem Křimovské přehrady

Delší cyklovýlet za architektonickými i přírodními krásami.

Loading
Přidat do oblíbených

Chomutov – Bezručovo údolí – Křimovská přehrada – Nová Ves – Výsluní

Tento cyklovýlet začíná příjemně v Bezručově údolí, jímž vede udržovaná cyklostezka. Čeká vás krásná příroda údolí, jímž se klikatí říčka Chomutovka, přes niž vede několik dřevěných mostků. Jen je potřeba počítat s tím, že toto údolí je oblíbeným cílem Chomutovanů a bývá jich tam o víkendech za krásného počasí na prvních kilometrech plno – nachází se zde totiž oblíbené výletní restaurace První mlýn a Druhý mlýn. Na rozsetí v místě, kde stával Třetí dolský mlýn a u nějž se nachází úpravna pitné vody, se dáte vlevo. Cesta vás pak provede kolem Křimovské přehrady, jedné ze dvou zásobáren pitné vody pro Chomutov (tou druhou je historická přehrada Kamenička, která se nachází v druhé větvi Bezručova údolí, a též se k ní můžete vydat v dalším ze svých cyklovýletů).

Zde se připravte na náročné cca kilometrové stoupání nad úroveň přehrady, ale nabrat síly můžete v odpočinkovém přístřešku, ke kterému dojedete za půldruhého kilometru, který se nad přehradou nachází. Následně vás čeká další táhlé stoupání k chovnému rybníku a druhému odpočinkovému přístřešku. Z cca 700 metrů napojíte na silnici, které Chomutováci říkají „stará cesta“, jelikož dříve sloužila jako hlavní cesta z Chomutova do hraničního přechodu Hora Svatého Šebestiána. Směřujete do vísky Nová Ves 1,6 km. Těsně před Novou vsí se dáte 2x za sebou  doleva a bude vás čekat polní cesta kolem železniční trati cca 2 km. Připravte se na klasickou „polňačku“, takže nic pro silniční kola.

Objedete závoru a zde už na vás čeká příjemná asfaltová cesta tak zvaným Farským lesem. Rovina, hezký povrch a majestátné lesy kolem vás budou provázet po celé čtyři kilometry, než dorazíte k rozcestí, na kterém se dáte vlevo a před sebou budete mít o trochu více než půl kilometru k vlakovému nádraží ve Výsluní. Odtud budete mít poslední tři kilometry ke slíbené krušnohorské katedrále – kostelu sv. Václava, impozantní pseudorománské stavbě z poloviny 19. století, která díky svému jedinečnému geniu loci je oblíbeným místem filmařů nejen českých, ale i zahraničních.

Základní info

Náročnost: středně obtížná

Délka: 21 km + cesta zpět

Scroll to Top