Objevujte

Nejfotogeničtější

místa v Chomutově

Loading
Přidat do oblíbených

Chcete v Chomutově pořídit nějaké super fotky na Instagram či do fotografického portfolia? Když se vydáte na tato místa, určitě ulovíte úžasné snímky, a to v jakékoliv denní či roční době. Místními fotografy vyzkoušeno a zaručeno.

Kouzelné místo v městském parku

Rozárium

V Městském parku vás jedna ze štěrkových cestiček dovede ke kouzelnému zátiší tak zvaného Rozária. Založil jej slavný šlechtitel růží Vincenc Berger, který vyšlechtil  13  odrůd jako je růžová Heidekind nebo temněčervená ‚Stern von Prag. Chomutovské Rozárium prošlo v uplynulých letech rekonstrukcí.

Kolem dokola jej lemují historizující lampy a lavičky, bohatě kvetoucí růžové a květinové záhony se v soustředných kruzích sbíhají k poetické litinové fontáně a tomu všemu vévodí dřevěný vyřezávaný altánek, který svou bílou barvou připomíná krušnohorské krajky.

Architektonické
vodní dílo

Hráz Kameničky

Kamenička je historická vodní přehrada v Bezručově údolí. To, čím nejvíce zaujme je koruna její hráze, která připomíná cimbuří středověkého hradu. Přístup na ni sice je standardně zakázán, protože se jedná o přehradu s pitnou vodou, avšak to nebrání krásným uměleckým snímkům.

Nám obzvlášť poetická připadá na podzim, kdy její okolí zdobí nádherně zbarvené listy okolního bukového lesa. I když i taková zima, kdy zamrzající hladina přehrady vytváří něžnou bílou krajku, má rozhodně něco do sebe.

Historické jádro
jako na dlani

Městská věž

Pokud se v Chomutově ocitnete na náměstí 1. máje, vaší pozornosti rozhodně neunikne k nebi se tyčící špička Městské věže. V sezóně je přístupná turistům a slibujeme, že z ní budete mít chomutovské historické jádro jako na dlani. Panoramatická fotka je tak téměř povinná.

Krásný výhled do krajiny

Hradiště u Černovic

Výhled z městské věže vám nestačil a radši byste přírodnější panorama i cestu? Tak vyrazte po žluté turistické trase z Chomutova na vrch Hradiště u obce Černovice. Je to jednak přírodní památka, jelikož se zde nachází naleziště třetihorních zkamenělin, ale hlavně je z jeho vrcholu krásný výhled do kraje.

Scroll to Top