Kamencové jezero

Světový unikát

v srdci Evropy

Vyhřáté písčité pláže, dřevěná mola a travnaté břehy s dostatkem stromů jen pár kroků od klidné hladiny jezera s léčivými účinky.

Loading
Přidat do oblíbených

Na co se můžete těšit

Perla Krušných Hor

Kamencové jezero je chomutovská ikona a asi se v Česku nenajde nikdo, kdo by o něm alespoň neslyšel. Má plochu hladiny téměř 16 hektarů a je pro svou krásu a jedinečnost nazýváno Perlou Krušných hor. Jeho největší nej, které mu zajišťuje světový unikát (je opravdu jediné na světě), je jeho složení vody s obsahem kamence, kterému jsou připisovány léčivé účinky. V minulosti byly u jezera vybudovány lázně s názvem Kamencová huť. Název lázní odkazoval ke zrodu jezera, jež vzniklo kolem roku 1809 zatopením starého kamencového dolu.

Písčité pláže, travnaté břehy i různá sportoviště

Již ve 20. letech 20. století byla na jeho západním břehu vybudována plovárna. Většina prvků z ní byla zachována dodnes, kdy postupně prochází citlivou rekonstrukcí, takže si tato část Kamencového jezera stále uchovává romantický historický vzhled, který jako by vystoupil z Vančurova Rozmarného léta – dřevěné molo, restaurace Dřevák, převlékací kabinky či vstupní brána s pokladnami.

Kamencové jezero toho ale samozřejmě nabízí mnohem víc. Návštěvníci zde naleznou nejen vyhřáté písčité pláže, ale i mola a travnaté břehy s dostatkem stinných korun stromů jen pár kroků od klidné hladiny jezera. Součástí areálu je také nudistická pláž. Pro sportovní nadšence jsou v areálu připravena nejrůznější sportoviště, hřiště na minigolf, půjčovna pramic, šlapadel a paddleboardů. Nejmladší ocení bezpečné brouzdaliště s nafukovacími atrakcemi i dětské pirátské hřiště. Přímo v areálu Kamencového jezera je možné využít kemp s chatičkami i prostorem pro stany či karavany.

Nasajte atmosféru

Scroll to Top