Zjistěte

kde se lyžuje

v okolí Chomutova

Loading
Přidat do oblíbených

Skiareál Alšovka

Lokalita: Kotlina-Měděnec

Příjemné lyžování s rodinou si užijete v areálu Alšovka, který se nachází nad Kláštercem nad Ohří, který je od Chomutova vzdálen 20 kilometrů.

Lyžařské středisko rodinného charakteru se dvěma vleky, lyžařskou školičkou a půjčovnou lyžařského vybavení. Je zde vybudován i snowpark se skokánky a rampami. Když na sjezdovce vyhládne, hlad i žízeň zaženete v jednom ze dvou občerstvení U trolla a U pokladny. Sjezdovky jsou uměle zasněžovány a denně upravovány rolbou. Pořádají se zde oblíbená noční lyžovaní a tradicí je karneval na lyžích na ukončení sezóny.

Příznivci bílé stopy zde naleznou i čtyři běžkařské okruhy – od pohodového tříkilometrového až po devítikilometrový pro vytrvalce. Všechny nabízí však krásu krušnohorské přírody.

Web: alsovka.cz

Lokalita: Loučná pod Klínovcem

Kdo by neznal největší krušnohorský skiareál, který se nachází necelých 40 minut autem od Chomutova.

Skiareál Klínovec
Skiareál Klínovec je největší a nejmodernější lyžařské středisko v Krušných horách. Zalyžovat si zde můžete na více než 31,5 km sjezdovek všech obtížností. Samozřejmostí jsou uměle zasněžované sjezdovky a jejich denní úprava. Zvláštní pozornost si určitě zaslouží nejdelší modrá sjezdovka v ČR, Lázeňská 3,4 km.

Celkem areál nabízí 5 lanových drah, z toho jsou 3 s oranžovou krycí bublinou. Ta vám poskytne komfort při jakémkoliv počasí. Skiareál Klínovec byl dokonce prvním areálem v ČR, který měl lanovou dráhu s krycí bublinou.

Velký zážitek si odnesou i lyžaři, kteří zde navštíví večerní lyžování. To probíhá na 1,5 km dlouhé sjezdovce, která je zároveň jednou z nejdelších osvětlených sjezdovek u nás a jeho další předností je svezení se lanovkou s vyhříváním sedadel.

Spolu s německým areálem Fichtelberg vytváří Klínovec InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec který lyžařům nabízí až 47 km sjezdovek při nákupu jeden a půldenního skipasu nebo vícedenního.

Ve Skiareálu Klínovec najdete kompletní zázemí moderního lyžařského střediska včetně lyžařské školy a parky pro děti s pojízdnými pásy. Parkování v rámci areálu je zdarma.

Web: klinovec.cz

Skiareál Klínovec

Skiareál Pyšná

Lokalita: Vysoká Pec

Skiareál Pyšná se rozprostírá v nadmořské výšce 613 až 730 metrů a nabízí kvalitní lyžování po celé zimní období. Středisko, které provozuje Lyžařský klub Jirkov, je tvořeno třemi sjezdovkami a přepravu zajišťují tři vleky s přepravní kapacitou 1 540 osob za hodinu. Pro zájemce o výuku lyžování je v provozu Lyžařská škola včetně lanového vleku. Pro nejmenší je k dispozici Dětský skipark se zábavnými překážkami. Automobil nechte odpočívat na bezplatném parkovišti a vydejte se na denně upravované sjezdovky s technologií technického zasněžování. Umělé osvětlení zajišťuje velmi oblíbené večerní lyžování. Snowboardisté jistě ocení překážky a crossovou trať ve Snowparku. Areálem prochází i trasa upravované běžecké stopy.

web: www.skipysna.cz

Scroll to Top