Bike areál

Adrenalin

na kolech

Loading
Přidat do oblíbených

Adrenalin na kolech

Bike areál se nachází u řeky Chomutovky na konci Škroupovy ulice. Milovníci adrenalinu na dvou kolech zde naleznou dva pumptracky v délce 35 a 50 m a BMX dráhu.

Dráhy ze zhutněné hlíny jsou určené pro malé i velké cyklisty. Pumptrack a bikrosová dráha mohou využívat děti od 5 let, a budeje vytvořen tak, aby byl sjízdný a lehce zvládnutelný na jakémkoli typu kola jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Areál prostě slouží všem, co mají rádi kolo…

Pumptrack je jedinečný typ dráhy, který používá „pumpování“ jako hnací sílu jízdního kola namísto šlapání. Slouží pro nácvik rovnováhy, ovládání a získání dovedností na  jízdních kolech. Pumtrack je velice zábavný v každém věku.

BMX dráha na bikros. Bikros je sport, při kterém soutěží skupina jezdců mezi sebou na speciálně upravených tratích s uměle vytvořenými překážkami. Rozhodující je tu rychlost, výbušnost, ale též cit pro kolo. Je to sport, který v dětech rozvíjí mimo tělesné zdatnosti také jejich individualitu, dynamiku, rychlost myšlení a reakci. Věnují se mu malé děti od 5 let až po 50 leté seniory. Jezdci jezdí na dvaceti až dvaceti čtyřech palcových kolech, které jsou lehce ovladatelné, proto jsou pro děti tak atraktivní. Celá trať je většinou postavená na poměrně malé ploše a mezi startem a cílem je malý výškový rozdíl. Základem každé bikrosové tratě je startovní vrchol se startovací rampou, která vypouští na trať jezdce, kteří mezi sebou bojují o postup do dalších částí soutěže. Skoky jsou vyrobené z hlíny a jako vrchní povrch bývá nejvíc používána šotolina. Skoky je možné projíždět, nebo skákat.

Scroll to Top