Zoopark

Největší ZOO

v České republice

Pokud jste milovníci přírody nebo máte malé děti, tak Zoopark Chomutov je další z míst, které v Chomutově nelze vynechat.

Loading
Přidat do oblíbených

Na co se můžete těšit

Chomutovský Zoopark

Na návštěvu si klidně vyhraďte celý den, protože než projdete všechna jeho zajímavá zákoutí, s překvapením zjistíte, že se den chýlí k večeru, bolí vás nohy a paměťovou kartu máte plnou krásných fotek.

Chomutovský zoopark je unikátní kombinace parku a zoologické zahrady. Zvířata zde žijí v rozlehlých výbězích plných zeleně, a tak se není čemu divit, že zoopark s rozlohou 112 hektarů je největší zoologickou zahradou v České republice. Má tu domov na 160 druhů zvířat z oblasti Evropy, Asie a severní Afriky – tak zvané palearktidy. Mimo klasických výběhů či průchozích voliér zde najdete třeba zajímavé nokturnálium či terárium pro teplomilné plazy.

112 hektarů přírody a 160 druhů zvířat

V nádherném přírodním prostředí areálu naleznete mezi chovanými zvířaty také sedmnáct ohrožených druhů zařazených do evropských záchranných programů. Najdete zde například pandy červené, zubry evropské nebo rysy karpatské. K často navštěvovaným expozicím patří bazén tuleňů, kde se pravidelně pořádá komentované krmení. A když jsme u toho krmení, máme pro vás malý tip – kupte si u vstupu kornout s krmením pro ptáky, případně mějte po kapsách pár desetikorun pro nákup granulí v automatech, kterými můžete v areálu zooparku krmit například ovce, kozy nebo poníky. Jo a budete-li mít s sebou malé děti, určitě si vezměte hrst drobných – u expozic tuleňů a medvědů jsou instalovány zábavné kasičky a děti dokáží celou věčnost pozorovat, jak se poslaná mince ve spirálách točí a točí a točí, než spadne do kasičky, a znavení rodiče můžou díky tomu mít chvilku klidu vypít si třeba kávu, kterou si koupili v některém z mnoha stánků s občerstvením.

Děti budou taktéž nadšené z lanového centra, jízdy zoovláčkem a areálu dětské zoo, o statku s domácími zvířátky ani nemluvě.

Vydejte se na projížďku

Eurosafari

Pro milovníky divoké přírody je jako dělané Eurosafari. Jedná se o třicetihektarový výběh pro volné vyjížďky mezi zubry, jeleny, muflony či sajgami, kde v tomto přirozeném prostředí, žijí společně také například skotský náhorní skot nebo koně Převalského. Díky Safari expresu se k těmto majestátním druhům přiblížíte takřka na dosah ruky a díky odbornému výkladu se dozvíte i mnoho zajímavostí ze života těchto zvířat.

Nasajte atmosféru

Scroll to Top